FAQ | Nota Bene

W tym dziale krótko odpowiadamy na najczęściej zadawane przez Państwa pytania. Mamy nadzieję, że ta strona rozwieje niejedną wątpliwość i pomoże podejmować decyzje.

W przypadku potrzeby szczegółowych informacji, prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny. Zapraszamy też do showroomu przy ul. Alianckiej 10, gdzie prezentujemy nasze autorskie kolekcje włączników oraz ponad 100 wzorów europejskich producentów pstryczków.

.

 • Mój dom (mieszkanie / biuro…) wyposażony jest w tradycyjną instalację elektryczną 230V. Czy mogę w tej sytuacji zastosować wasze włączniki?

Tak. Dla tradycyjnej instalacji elektrycznej proponujemy własne sterowniki montowane w puszkach podtynkowych.

 • Mój dom (mieszkanie / biuro…) nie posiada jeszcze instalacji elektrycznej. Jak powinna być ona wykonana, by zastosować wasze włączniki?

Instalacja może być przygotowana w sposób tradycyjny lub pod niemalże dowolny system automatyki. Polecamy systemy automatyki rekomendowane przez Państwa wykonawcę.

 • Czy wasze włączniki wymagają instalacji jakiegoś systemu automatyki?

Niekoniecznie. Nasze kolekcje pstryczków oferujemy zarówno do tradycyjnych instalacji 230V, jak i do otwartych systemów automatyki (zezwalających na zastosowanie dowolnego przycisku).

 • Ile przycisków można zamontować na jednym panelu (płytce / ramce)?

W zasadzie nie ma tu ograniczeń ilościowych. Panele wykonywane są na indywidualne zamówienie, dostosowane do potrzeb każdego inwestora. Panel posiada wówczas odpowiednio większe rozmiary. Dobierana jest do niego także odpowiednia puszka podtynkowa.

 • Czy za pomocą waszych włączników / paneli można sterować ściemniaczami?

Tak, można, przy czym należy pamiętać, że ściemniacze dobieramy do źródła światła i jego mocy.

 • Czy za pomocą waszych włączników / paneli można sterować żaluzjami?

Jak najbardziej. Nasze włączniki współpracują z różnymi sterownikami żaluzjowymi.

 • Jaka jest gwarancja na wasze włączniki / panele?

Oferujemy 3-letnią gwarancję.

 • Czy proponowany przez was system jest programowalny?

Nie. Skupiliśmy się przede wszystkim na wzornictwie. Niemniej, jeśli chodzi o programowalność, wszystko zależy od systemu automatyki. Jeżeli nasz włącznik współpracuje z systemem programowalnym, jak np. z LCN lub KNX, to stosujemy ich interfejsy i wówczas jest możliwość programowania systemu automatyki.

 • Czy w ramach jednego panelu można połączyć włącznik z gniazdkiem?

Tak, z reguły na każdym panelu można połączyć ze sobą różne mechanizmy w dowolnej konfiguracji. Niemniej w niektórych wersjach kolekcji, jak Touch TT czy w nowo opracowywanej kolekcji szklanej, występują jedynie włączniki.

 • Jaka jest dostępna kolorystyka?

Kolorystyka paneli / pstryczków jest zróżnicowana, w zależności od kolekcji. Szczegółowy wykaz dostępnych kolorów i wykończeń powierzchni paneli / ramek czy guziczków / dźwigienek dostępny jest na podstronie każdej kolekcji. Dodatkowo w górnym prawym menu, w zakładce „Do pobrania” (https://www.nota-bene.com.pl/do-pobrania/) znajdują się karty techniczne pdf z dostępnymi rodzajami guziczków i dźwigienek.

W przypadku na przykład szklanych paneli proponujemy szkło typu Lacobel w gamie ok. 20 kolorów (kolekcja Touch), zaś w kolekcjach aluminiowych dostępne są na życzenie nawet panele złocone 24-karatowym złotem. Możemy też wykonać panele w barwach dostosowanych do kolorystyki lamp firmy AQForm.

 • Czy na panelach można zastosować opisy, czy tylko piktogramy?

Jest możliwość oznaczenia przycisków panela zarówno opisowo, jak i za pomocą piktogramu, a nawet jednym i drugim jednocześnie.

 • Czy można zastosować własne piktogramy / opisy, czy jedynie te proponowane przez was?

Na naszej stronie w górnym prawym menu, w zakładce „Do pobrania” (https://www.nota-bene.com.pl/do-pobrania/) dostępne są karty techniczne pdf z bazami ok. 400 piktogramów, niemniej możemy też zastosować indywidualne grafiki, zaprojektowane przez inwestora / projektanta wnętrz, pod warunkiem, że będą one zapisane w krzywych.

 • Jak się przygotować do spotkania w showroomie i rozmów o „wymarzonej” instalacji elektrycznej?

Na etapie rozmów o potrzebnych rozwiązaniach, funkcjach, a nawet wzorach pstryczków, warto mieć już zgromadzone podstawowe informacje nt instalacji elektrycznej. Zwykle zadajemy Klientom podstawowy zestaw pytań:

  • Czy w budynku jest już wykonana instalacja?
  • Czy jest to instalacja tradycyjna czy przystosowana do systemów automatyki?
  • Jaki system automatyki budynku przewidziano?
  • Czy są już osadzone w ścianach puszki montażowe?
  • Jeśli tak, to czy ewentualnie można je wymienić?

 

NOTA BENE - Producent kontaktów, gniazdek elektrycznych, wyłączników

Jesteśmy po to, by umilić Ci chwile spędzane w Twoim wnętrzu, stale poprawiając jego funkcjonalność oraz estetykę

KONTAKT

ul. Aliancka 10/1
53-014 Wrocław

godziny otwarcia:
pn – pt  .  8-16

+48 717 966 790
+48 609 626 571

NIP: 894-004-69-24
nr konta:
Bank Zachodni WBK S.A.
09 1090 2503 0000 0001 3108 5985

galeria@nota-bene.com.pl

Web by adshock.pl
Pozycjonowanie: artefakt.pl