W tym dziale krótko odpowiadamy na najczęściej zadawane przez Państwa pytania (FAQ). Mamy nadzieję, że ta strona rozwieje niejedną wątpliwość i pomoże podjąć ważne decyzje.
W przypadku potrzeby szczegółowych informacji, prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny. Zapraszamy też do showroomu przy ul. Alianckiej 10, gdzie prezentujemy nasze autorskie kolekcje włączników i gniazdek oraz ponad 100 wzorów europejskich producentów pstryczków.
Tak. Aby dopasować włączniki i gniazdka niskonapięciowe (12-24V) do tradycyjnej instalacji elektrycznej, proponujemy własne sterowniki montowane w puszkach podtynkowych.
Instalacja może być przygotowana w sposób tradycyjny (230V) lub pod niemalże dowolny system automatyki (12-24V). Polecamy systemy automatyki rekomendowane przez Państwa wykonawcę.
Niekoniecznie. Nasze kolekcje pstryczków oferujemy zarówno do tradycyjnych instalacji (230V), jak i do otwartych systemów automatyki (12-24V), zezwalających na zastosowanie dowolnego przycisku.
W zasadzie nie ma tu ograniczeń ilościowych. Panele wykonywane są na indywidualne zamówienie, dostosowane do potrzeb każdego inwestora. W razie potrzeby zastosowania dużej ilości przycisków, przygotowujemy panel o odpowiednio większych rozmiarach. Dobierana jest do niego także odpowiednia puszka podtynkowa. Oprócz tradycyjnych puszek okrągłych fi 60 posiadamy w ofercie włoskie i słoweńskie puszki prostokątne (do muru) lub owalne (do gipsu) lub personalizowane puszki wielkoformatowe własnego projektu i produkcji.
Tak, można, przy czym należy pamiętać, że ściemniacze dobieramy do źródła światła i jego mocy.
Jak najbardziej. Nasze włączniki współpracują z różnymi sterownikami żaluzjowymi.
Oferujemy 3-letnią gwarancję.
I tak i nie. Jako producent skupiliśmy się przede wszystkim na wzornictwie włączników światła i gniazdek elektrycznych. Niemniej, jeśli chodzi o programowalność, wszystko zależy od wybranego systemu automatyki. Jeżeli włącznik NOTA BENE współpracuje z systemem programowalnym, jak np. z LCN lub KNX, to stosujemy interfejsy tych producentów i wówczas istnieje możliwość programowania systemu automatyki.
Tak, z reguły na każdym panelu można połączyć ze sobą różne mechanizmy w dowolnej konfiguracji. Niemniej w niektórych wersjach kolekcji, jak Touch TT czy w nowo opracowywanej szklanej kolekcji Rosa, występują jedynie włączniki.
Kolorystyka włączników, gniazdek i paneli dotykowych NOTA BENE jest zróżnicowana, w zależności od kolekcji. Szczegółowy wykaz dostępnych kolorów i wykończeń włączników i paneli czy guziczków / dźwigienek dostępny jest na podstronie każdej kolekcji. Dodatkowo w górnym prawym menu, w zakładce „Do pobrania” znajdują się karty techniczne pdf z dostępnymi rodzajami guziczków i dźwigienek.
W przypadku na przykład szklanych włączników i paneli dotykowych proponujemy szkło typu Lacobel w gamie ok. 20 kolorów (kolekcja Touch), zaś w kolekcjach aluminiowych dostępne są na życzenie nawet panele złocone 24-karatowym złotem lub w wybranych kolorach RAL. W ramach kolekcji ohLala możemy też wykonać włączniki i gniazdka w barwach dostosowanych do kolorystyki lamp firmy AQForm.
Jest możliwość oznaczenia przycisków panelu zarówno opisowo, jak i za pomocą piktogramu, a nawet jednym i drugim jednocześnie.
Na naszej stronie w górnym prawym menu, w zakładce „Do pobrania” dostępne są karty techniczne pdf z bazami ok. 400 piktogramów, niemniej możemy też zastosować indywidualne grafiki, zaprojektowane przez inwestora / projektanta wnętrz, pod warunkiem, że będą one zapisane w krzywych.
Na etapie rozmów o potrzebnych rozwiązaniach, funkcjach, a nawet wzorach pstryczków, warto mieć już zgromadzone podstawowe informacje nt instalacji elektrycznej. Zwykle zadajemy Klientom następujące pytania, by pomóc w doborze najlepszych rozwiązań:
Serdecznie zapraszamy! Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania techniczne i nie tylko. Zatem skontaktuj się z nami i zafunduj sobie przytulne gniazdko 🙂